Kilka słów o firmie OLI-WAMGROUP

W 1961 roku została utworzona spółka o nazwie OLI. Obecnie na ryku zarówno europejskim jak i światowym nazwa OLI S.p.A jest synonimem wiedzy w zakresie technologii wibracyjnej.

Na początku firma zaopatrywała głównie włoski rynek budowlany dostarczając bezkonkurencyjne pneumatyczne i elektryczne buławy wibracyjne o wysokiej częstotliwości wibracji w rozmiarach od 18 do 150 mm.

W 1980 roku dotychczasowy zakres oferowanych produktów został uzupełniony o wibratory elektryczne i pneumatyczne.

Otwartość oraz lokalizacja Spółki OLI-WAM w pobliżu lotniska Linate w Mediolanie ułatwiała bezpośredni kontakt z odbiorcami. Klienci mogli zobaczyć proces produkcyjny, kontrolę jakości i poznać metody badawcze. W ten sposób Spółka OLI ® zyskała wysoką renomę na całym świecie.

W 1997 roku Spółka OLI S.p.A została kupiona przez niemieckiego potentata Wamgroup http://www.wamgroup.com

W 1999 roku nastąpiła ekspansja na rynku chińskim i od tego czasu do dziś powstają kolejne odziały na świecie. Obecnie OLI-WAMGROUP S.p.A poprzez swoje przedstawicielstwa sprzedaje towar w 142 krajach świata.

W 2003 r. została otwarta nowa fabryka do produkcji wibratorów w dawnych pomieszczeniach TOREX w Medolla, w pobliżu Modeny.

Chociaż dla Spółki OLI-WAMGROUP S.p.A. na początku 1990 roku udział eksportu osiągnął 70% to jest jeszcze wiele do zrobienia w kwestii rozwoju oferty oraz ekspansji na nowe rynki.

WIZJA FIRMY OLI-WAMGROUP S.p.A.

Współpraca z klientem oparta na wzajemnym zaufaniu.

CELE

Najważniejszym celem OLI-WAMGROUP S.p.A. jest ustanowienie wzajemnie korzystnych relacji. Priorytetem jest spełnienie potrzeb klientów a nagrodą osiągnięcie zaufania. Obecnie oferujemy sprzęt najwyższej jakości a pomysł na następną generację produktów jest już w naszych głowach.
Dostarczając konkurencyjne produkty wysokiej jakości w szerokim zakresie zastosowań, OLI-WAMGROUP S.p.A. łączy w sobie wydajność i niezawodność, dostosowując się do stale zmieniającego rynku. Mocno wierzy w innowacje. OLI-WAMGROUP S.p.A. dąży do tego, aby być o krok przed konkurencją.

Jako globalny gracz w technologi wytwarzania wibracji, firma OLI-WAMGROUP S.p.A. posiadając siedem zakładów produkcyjnych, szesnaście spółek zależnych i globalną sieć sprzedaży zapewnia stały dostęp do produktów o każdej porze i w dowolnym miejscu na świecie.

Możliwości firmy OLI-WAMGROUP S.p.A.

Decydujące znaczenie dla firmy OLI-WAMGROUP S.p.A. ma doskonała obsługa klienta gwarantująca dostęp do swoich produktów i serwisu w ciągu 24 godzin na całym świecie. Wszyscy Klienci OLI-WAMGROUP S.p.A.OLI mogą korzystać z towarów i serwisu o tej samej wysokiej jakości.
Doskonała obsługa klienta ma decydujące znaczenie w OLI-WAMGROUP S.p.A.
OLI-WAMGROUP S.p.A. jest wiarygodnym ekspertem jeśli chodzi o pomoc w znalezieniu najbardziej odpowiedniego rozwiązania dla indywidualnego odbiorcy.

Fakty i liczby

Stały wzrost obrotów ze sprzedaży i powielanie globalnej siły roboczej w ciągu pięciu lat jest niekwestionowanym dowodem szybkiego wzrostu OLI-WAMGROUP S.p.A.
Połączenie prostoty konstrukcji wibratorów elektrycznych z wysokiej jakości materiałami okazała się skuteczną strategią firmy OLI-WAMGROUP S.p.A.

 • +24% średni roczny wzrost obrotów od 2006 do 2011
 • +48% rekordowy wzrost sprzedaży przypadł na rok 2011
 • +17% wzrost obrotów w roku kryzysowym 2009
 • +89% wzrost zatrudnienia w latach 2006-2011
 • 13 nowych niezależnych oddziałów na świecie z własnym magazynem powstałe w latach 2006-2012
 • 238 000 szt. niewyważonych silników wibracyjnych sprzedanych w roku 2011

Jakość

Firma OLI-WAMGROUP S.p.A. stale inwestuje w obszar związany z podnoszeniem jakości dostarczanych przez siebie produktów. Inżynierowie wspierani przez globalne zarządzanie jakością i współpracujący z urzędami certyfikacji opracowują konstrukcje efektywne, niezawodne i bezpieczne.

Badani i Rozwój / Wdrażanie innowacji

OLI-WAMGROUP S.p.A. jest zapalonym zwolennikiem innowacji na wysoce konkurencyjnym rynku światowym.
Dział R & D firmy koncentruje się na rozwoju nowoczesnych technologii w kierunku zaawansowanych rozwiązań. Wynikiem tych prac są produkty mniejsze, lżejsze i coraz bardziej wydajne o niższym zużyciu energii.

OLI i WAMGROUP / zmniejszanie odległości

Firma OLI jest ściśle powiązana z Firmą WAMGROUP.
Obie firmy mają podejście biznesowe ukształtowane w kierunku efektywnej pracy zespołowej i silnego umiędzynarodowienia, z dużą liczbą zakładów produkcyjnych i spółek handlowych zlokalizowanych na wszystkich kontynentach.
Chociaż cele biznesowe OLI-WAMGROUP S.p.A. zostały osiągnięte dzięki staraniom swojej globalnej sieci partnerów, to wszystkie podstawowe strategie i produkty opracowywane są w centrali w Modenie, gdzie planowane jest zaawansowane zarządzanie dostępnością produktów na całym świecie.

Dystrybucja produktów OLI-WAMGROUP S.p.A. w Polsce

Qnisz ING Krzysztof Kunisz
https://qnisz.pl
ul. Nowodworska 96

 • 05-124 Janówek Pierwszy
 • tel.: +48 22 750 51 36
 • tel.: +48 22 497-91-90
 • fax: +48 22 247 20 51
 • tel. kom: +48 508-100-781
 • tel. kom: +48 502-055-673
 • e-mail: [email protected]